خوش آمدید  ثبت نام کنید
سبد خرید شما 0
اسپری زعفران حمید

اسپری زعفران حمید

 
 
اطلاعيه ها بازگشت
وضعیت کالا : ناموجود
قیمت: 330,000ریال
زعفران گیاهی کوچک و چند ساله به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است. کلاله هاي قرمز خشک شده گلهاي گياه زعفران مي باشد که به طور عمده به عنوان طعم و رنگ دهنده در آشپزي مورد استفاده قرار مي گيرد. جداي از مصرف زعفران به عنوان يک ماده معطر و رنگ دهنده، زعفران به دليل محتواي ويتامينی اش بسيار قابل توجه است. به طوريکه زعفران را بر اساس مقدار فراوان ريبوفلاوين (ويتامين B2) موجود در آن (mg/g 100) مي توان به عنوان منبع مهمي از اين ويتامين تلقي کرد. مطالعات انجام شده نشان مي دهد که mg 150 زعفران اثرات مفيدي معادل mg40 ريبوفلاوين خالص داشته است. در نمونه هاي مختلفي از زعفران، انواع ويتامين ها بخصوص ريبوفلاوين، تيامين (ويتامين B1)، ويتامين B6 و ويتامين C مشخص شده اند.

اسپری زعفران از ترکیب آب صد در صد آشامیدنی و زعفران درجه یک قائنات تولید می گردد به این صورت که ابتدا آب توسط دستگاه RO تصفیه و پس از جداسازی ناخالصی آن با اشعه ی UV استریل می گردد. دمای آب توسط بخار داغ تا حد معینی افزایش داده می شود و سپس آب داغ با مقدار مشخصی از زعفرانی که قبلا با استفاده از فناوری نانو پودر شده است و توسط دستگاه مکش به تانکر دم کشی اضافه شده ترکیب می شود. بعد از مخلوط شدن آب و زعفران محلول به منظور دم کشی و دریافت عطر و رنگ طبیعی زعفران به مدت 5 ساعت به همان حالت باقی می ماند.مایع دم کشیده شده پاستوریزه شده و وارد پمپ های تزریق می شود .

لازم به ذکر است تمام این مراحل در خلاء کامل و بدون هیچ گونه ورود و خروج هوا صورت می گیرد پس از تزریق مایع زعفران به کیسه ی آلومینیومی داخل قوطی اسپری زعفران گاز نیتروژن به منظور فعال سازی عمل اسپری به فضای بین کیسه و جداره ی قوطی اضافه می گردد.

این گاز به هیچ عنوان با مایع زعفران داخل قوطی اسپری در تماس نیست و هیچ گاه از قوطی خارج نمی گردد فقط با فشاری که به کیسه ی داخل قوطی می آورد کمک می کند که مایع زعفران تا آخرین قطره بیرون بیاید.

زعفران در طب عوام به عنوان آرام بخش، مسکن، ضداسپاسم و مقوی معده مصرف می شود. در تغذیه به عنوان معطر کننده، طعم دهنده و رنگ کننده به کار می رود. زعفران باعث ایجاد رنگ زرد طلایی خوش رنگ، بوی مطبوع و مزه ای خوب، در غذاها می شود.

خواص دارویی زعفران :

اثر مسکن درد دارد
قاعده آور است
باعث تحریک اعصاب می شود
زعفران خون ساز است و گردش خون را آسان می سازد
مصرف زعفران خونریزی های بعد از زایمان را از بین می برد
قوای جنسی را تقویت می کند
کبد را تصفیه و قوی می سازد
سرفه را رفع و اثر مفید روی درمان برونشیت دارد
کلیه و مثانه را پاک می کند
آرام بخش و خواب آور است
زعفران ضد تشنج است
گاز معده را برطرف می کند
ادرار آور است.
روشن کردن پوست رخساره
تقویت حافظه و یادگیری
کاهنده فشارخون
کاهش چربی خون
درمان آسم
از جمله دیگر خواص دارویی زعفران رفع نفخ شکم است.
زعفران در درمان حالات تشنجی و درد دندان موثر است.
به دلیل داشتن آنتی اکسیدان به عنوان توان بخش قلب و پیشگیری کننده از بیماری های قلبی و سرطان نیز مطرح است.
زعفران مانع گسترش سرطان سینه می شود.
نوشتن نظر
در این رابطه هیچ نظری توسط کاربران نوشته نشده است
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی آرتم کالا © 2019 محفوظ است